Hévízen mutatkoztak be a régió wellness-szolgáltatói

Forrás: turizmus.com

 2015. október 04. 19:01

Hetedik alkalommal rendezték meg a közép-európai SPA és wellness trade show-t, s másodszor adta a helyszínt Magyarország.

Október 1-től 3-ig, Hévízen, a Szent András Reumakórház kultúrtermében 5 ország (Szlovénia, Szlovákia, Magyarország, Csehország, Horvátország) 23 szolgáltatója (képeinken) fogadta a 18 országból érkezett 30 hosted buyert, elsősorban az egészségturizmusra szakosodott tour operatorokat.

Az esemény kapcsán tartott sajtótájékoztatón, a Hévíz Gyógyfürdő konferenciatermében a hozzászólók egyetértettek abban, hogy a közép-európai régió kiemelkedő fontosságú kínálata a gyógyvíz kincs. Megfogalmazták azt is, hogy a szlovén kezdeményezésre, 2009-ben indult SPA Central Europe elnevezésű rendezvény olyan szolgáltatókat hoz össze, amelyek csak első látásra konkurálnak egymással, hiszen elsősorban harmadik országok piacain inkább erősítik egymást, kialakítva azt a képet, hogy ez a régió a gyógyulni vágyók legfontosabb desztinációja.

A sajtótájékoztatón készült felvételünkön balról jobbra Horváth Orsolya, a Hévízi Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője, Karmen Novarlic, a Szlovén Turisztikai Hivatal ügyvezetője, Papp Gábor, Hévíz polgármestere, Ksenija Skrilec Szlovénia magyarországi nagykövete, Iztok Altbauer a Szlovén SPA Szövetség elnöke, a kép jobb szélén pedig, Eva KiewelEva Kiewel a European Spa Association képviselője, a Római Fürdők Nyomában Európában projekt koordinátora (jobbján a tolmács).

Hangsúlyos magyar megjelenés

A Magyar Turizmus Zrt. a Spa-CE alkalmából kiadott közleménye hangsúlyozza: Magyarország termálvízben a világ 5. leggazdagabb országa. A magyar turisztikai kínálat meghatározó terméke az egészségturizmus, ezen belül is a gyógyvízre épülő terápiás gyógyturizmus. E területen évszázados hagyományokkal, jó piaci pozíciókkal és megfelelő infrastruktúrával rendelkezünk. Mindez kiemelkedően fontos, mert a WHO előrejelzése szerint 2022-re a turizmus és az egészségipar együttesen a világ vezető gazdasági ágazata lesz. Magyarország gyógyturisztikai kínálata egyre nagyobb

népszerűségnek örvend. Ezt támasztja alá a gyógyszállodák forgalmában az idei év első hét hónapjában mért kétszámjegyű növekedés is: 2015 január-júliusban a gyógyszállodákban a vendégek száma több mint 21%-kal, a vendégéjszakák száma közel 12%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A növekedés elsősorban a belföldi vendégforgalomnak köszönhető: a gyógyszállodákban a belföldi vendégek száma (214 008 fő) közel 27%-kal, a belföldi vendégéjszakák száma (588 818 éjszaka) pedig 25%-kal nőtt az első hét hónapban, az előző év azonos időszakához viszonyítva.

Ugyanebben az időszakban a gyógyszállodák 10,9 milliárd forint bruttó szállásdíjbevételt realizáltak, ami 24,5%-os növekedésnek felel meg az előző év azonos időszakához képest. Ezen belül a külföldi szállásdíjbevételek 13,3%-kal, a belföldi szállásdíjbevételek 45,7%-kal emelkedtek.

A fentiek okán a Magyar Turizmus Zrt. hangsúlyos megjelenést tervezett a rendezvényre. Az Európai Fürdőszövetséggel (ESPA) közösen a szakvásáron mutatták be azokat az eredményeket, amelyeket a nyolc országot összefogó, EU finanszírozású pályázati projektben közösen értek el. „A rómaiak lábnyomában" című projekt témája a régióban fellelhető, római emlékekkel is bíró mai fürdőhelyek és fürdők.

A részvétel másik kiemelt célja a Kína - Közép- és Kelet-Európai Turisztikai Koordinációs Központ 2016. évi „Flights, Routes, Products” elnevezésű stratégiájának bemutatása. A stratégia a KKE térség és Kína közötti közvetlen légi összeköttetések számának növelését, a kínai vendégek számára ajánlható határokon átnyúló turisztikai útvonalak kidolgozását, illetve a turisztikai termékek kínai elvárásoknak megfelelő meghatározását és fejlesztésében való közreműködést fogalmazta meg. A koordinációs szerepet ellátó központ a vállalkozói kör közös gondolkodására és megvalósítási ötleteire számít a kínai piacra szánt közös egészségturisztikai termékfejlesztés tekintetében.