Magyarország vár: Túrázáshoz ezeket az appokat töltse le!
Kerékpárosoknak
A Balaton környéki bringás túrákhoz legjobb „barátunk" a BalatonBike365 alkalmazás, amelynek segítségével mintegy 1000 kilométernyi kijelölt útszakaszon 70 különböző tematikus útvonal közül válogathatunk edzettségünk (a túra hossza, menetideje, szintemelkedése) vagy a terepviszonyok (aszfalt, terep, murva) szerint. Népszerű attrakciók, rejtett kincsek, családi kalandok egyaránt szerepelnek a palettán. A tervezést az útközben elérhető kerékpárosbarát szolgáltatások, ajánlott látnivalók feltüntetése is segíti.
![]() |
A Balaton környéki bringás túrákhoz legjobb a BalatonBike365 alkalmazás |
Fotó: BalatonBike365 |
Országszerte mintegy száz hazai útvonalat ajánl, így a kezdő és haladó bicikliseknek egyformán hasznos útitársa lehet a Kerékpárosbarát applikáció. Használatával könnyen megtalálhatjuk a bringaparkokat, pihenőket, a kerékpárosbarát étkezési lehetőségeket, szálláshelyeket, informálódhatunk olyan fontos dolgokról, mint a vízvételi helyek, szervizpontok vagy éppen e-bike-töltők.
Túrázóknak
Rengeteg kész, részletes ismertetővel és fényképpel bemutatott túraötletet, ezernyi látnivalót, szálláslehetőséget tartalmaz, és beépített túratervezővel is rendelkezik a Természetjáró app, amely gyakorlatilag Magyarország térképpel megtámogatott digitális útikönyve. Az alkalmazás kínálatában gyalogos, kerékpáros és vízitúrákat is találunk, sőt az útvonalakat otthonról előzetesen virtuálisan bejárhatjuk.
Okosösvények
Játszva ismerheti meg jobban a természetet és hazánk épített környezetét az, aki letölti a Digitális Vándor alkalmazást, amely már több mint hetven okosösvényen kalauzol el. Az útvonalak állomásain kérdéseket és feladatokat kapunk, és a digitális technológia segítségével videók, 3D-s és kiterjesztett valósággal odavarázsolt állatok, természeti jelenségek teszik még izgalmasabbá túránkat.
![]() |
Játszva ismertet meg a természettel a Digitális Vándor |
Fotó: Aktív Magyarország |
A közelmúltban tíz új digitális meseösvénnyel bővült a kínálat a Budapest környéki erdőkben.
A cikk eredetileg a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány "Magyarország vár" című magazinjában jelent meg. A lap főtámogatója:
![]() |
|